Sprzedaż biletów autokarowych

Kup polisę ONLINE!

WYSPA BORNHOLM

Śródziemnomorskie klimaty

 

Dzień 1

wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Kołobrzegu i zwiedzanie uzdrowiska, zakwaterowanie, obiado- kolacja, nocleg.

Dzień 2

śniadanie, przejazd do portu i odprawa paszportowa, rejs katamaranem promowym (dwa pokłady pasażerskie, odkryty pokład widokowy, bar oraz sklep wolnocłowy) do portu Nexo. Przypłynięcie do portu odprawa paszportowa i wyjazd na wycieczkę autokarową z przewodnikiem po Bornholmie. Trasa wycieczki wiedzie w kierunku Osterlas, gdzie znajduje się największy i najstarszy okrągły kościół na wyspie. W miejscowości Gudhjem o niepowtarzalnej architekturze odbędziemy spacer malowniczymi i krętymi uliczkami tego urokliwego miejsca podziwiając ogrody pełne figowców i morw. Dalsza podróż wiedzie skalistym wybrzeżem do zespołu ruin średniowiecznego zamku, głównej atrakcji wyspy, która leży na skalistym wyniesieniu przy krawędzi nabrzeżnego urwiska 74 m powyżej lustra wody. Kontynuujemy podróż przez środkową część wyspy do Nyker i Aakirkeby dawnej stolicy wyspy, mijając po drodze romańskie kościoły, stare, dobrze utrzymane młyny i naturalne krajobrazy wiejskie aż do portu Nexo, kolacja na katamaranie, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

śniadanie, zwiedzanie Kamienia Pomorskiego: Katedra Św. Jana Chrzciciela ze słynnymi organami, Ratusz, przejazd do miejscowości Międzyzdroje: Promenada Gwiazd, molo, przejazd do Świnoujścia, spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego, przejazd do Szczecina, zakwaterowanie w hotelu, obiado- kolacja, nocleg.

Dzień 4

śniadanie, zwiedzanie Szczecina z przewodnikiem, w tym: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Bazylika Archikatedralna, obiad, powrót do Olsztyna.

ZAPEWNIAMY:

  • noclegi w hotelu, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie wymienione w programie
  • transport – klimatyzowany autokar z video, barkiem i wc
  • przepłynięcie katamaranem Kołobrzeg- Nexo- Kołobrzeg
  • usługi przewodnika
  • opieka i informacja turystyczna pilota
  • ubezpieczenie

CENA I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE W BIURZE. ZAPRASZAMY!