Sprzedaż biletów autokarowych

Kup polisę ONLINE!

 

                                                             B o r n h o l m

zwany „Majorką północy” jest magnesem przyciągającym ludzi  spragnionych zróżnicowanej przyrody, spokoju
i niepowtarzalnych krajobrazów.

 

Wyjazd z Olsztyna (lub okolic) ok. godz. 2200  (piątek)

 

0600– (sobota) rozpoczęcie zaokrętowania pasażerów na statek na Terminalu Międzynarodowym w Kołobrzegu. Odprawa graniczna, zaokrętowanie na katamaran m/s „Jantar”;

07 00 – wyjście statku z Kołobrzegu do Nexo;

07 00 11 30 – śniadanie na statku, projekcja filmów video;

11 30 – przybycie do Nexo (port docelowy na Bornholmie);

12 00– spotkanie z pilotem, zwiedzanie Bornholmu;

Program wycieczki po Bornholmie:

4-ro godzinna wycieczka objazdowa, z udziałem polskiego przewodnika. Wycieczka rozpoczyna się w porcie Nexo o godz. 12.00. Przejazd trasą wzdłuż, skalistego wschodniego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum. Przystanek w Svaneke – postój ok. 45 min. Svaneke jest najmniejszym miastem  w Danii. Jest to urokliwe miasteczko, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie położony, tętniący życiem rynek. Jest tu Svanake Bryhus, jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starych receptur bornholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków, gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej. Warto również zwiedzić  niewielką hutę szkła. Wyjazd o godz. 13.00. Przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1- godzinny postój przy Hammershus, gdzie można zwiedzić ruiny tego potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej. Odjazd o godz. 14.45. Przejazd przez Rutsker, Klemensker,  Arsballe, las Almindingen, Vestemarie, przyjazd do Nylars i postój 15 min. Tu znajduje się jeden z czterech bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swoją niepowtarzalną architekturą. Jest to najlepiej zachowany kościół rotundowy na wyspie. Dalszy przejazd przez Aakirkeby  i powrót do Nexo o godz. 16.00.

16 00  – 17 00– zakończenie wycieczki, czas wolny w Nexo;

17 00 – zaokrętowanie na statek;

17 30 – wyjście statku z Nexo do Kołobrzegu;    

17 30  – 22 00 – w czasie rejsu: obiadokolacja;

22 00  – przypłynięcie do Kołobrzegu.

Przyjazd do Olsztyna w godzinach porannych (niedziela).

 

Cena: 520 zł/os. (przy grupie 40 os.)

540 zł/os. (przy grupie 35 os.)

689 zł/os. (przy grupie 20 os.)

 

Cena obejmuje:  przejazd komfortowym autokarem na trasie Olsztyn – Kołobrzeg – Olsztyn, rejs statkiem Kołobrzeg – Nexo – Kołobrzeg, śniadanie i obiadokolację na statku, 4 – godzinną wycieczkę po Bornholmie z pilotem polskojęzycznym, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, kawę i herbatę w autokarze, podatek Vat.

Uwaga !

Termin wycieczki do uzgodnienia z biurem.

Program wycieczki po Bornholmie jest ramowy i może ulec zmianie, bez oddzielnego powiadamiania.