Sprzedaż biletów autokarowych

Kup polisę ONLINE!

KOWNO – WILNO – TROKI

1 DZIEŃ
Wyjazd z Ostródy w godzinach wczesnoporannych (ok. 6:00). Przejazd do Kowna – malowniczo rozłożonego w widłach Niemna i Wilii. Zwiedzanie: Ruiny zamku, gotycki kościół św. Jerzego, plac ratuszowy (największy na Litwie), Wybierzemy się również do miejsc związanych z pobytem A. Mickiewicza w Kownie, tj. Dom Perkunasa, kościół Witolda, pierwsza poczta Kowna, gotycko-barokowa katedra św. Piotra i Pawła. Spacer ul. Wileńską, Aleją Wolności. Czas wolny na kawę. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Ostra Brama (kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej), cerkiew św. Ducha, klasztor bazylianów (tu był więziony A. Mickiewicz z przyjaciółmi), ratusz, dawna dzielnica żydowska, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginał „Jezu, ufam Tobie”. Spacer ul. Niemiecką, świętojańską, Zamkową, Bernardyńską (miejsca związane z A. Mickiewiczem, J. Słowackim, J.I. Kraszewskim, S. Moniuszką, Cz. Miłoszem). Uniwersytet Wileński (tu studiował J. Słowacki, A. Mickiewicz, Cz. Miłosz), pałac prezydencki, podwórko Alumnatu, katedra św. Stanisława (nekropolia królów polskich), zakątek gotycki i pomnik A. Mickiewicza, Zarzecze, kościół św. Piotra i Pawła („perła” wileńskiego baroku). Na koniec wybierzemy się wieżę TV, aby podziwiać Wilno z lotu ptaka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania: Cmentarz na Rossie (spoczywa tu wielu wybitnych Polaków), a także panorama miasta z Góry Trzech Krzyży.

Przejazd do Trok. Zwiedzanie z przewodnikiem: Zamek gotycki na wyspie (rezydencja księcia Witolda i królów polskich) - zapoznanie się z historią i życiem Karaimów (domy karaimskie, kienessa. Degustacja karaimskich pierogów – kibinów. Czas wolny. Przejazd w drogę powrotną do Ostródy.

Uwaga!

W 2 dniu wycieczki istnieje możliwość zorganizowania kolacji integracyjnej przy litewskiej muzyce (grajek na wyłączność grupy) oraz tradycyjnych litewskich potrawach. Dopłata: ok. 13 EUR.

CENA: 589 zł/os.(przy grupie min. 40 osób)

W cenie: przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, cafe bar, toaleta), 2 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2-osobowe z łazienką), 2 śniadania, 2 obiadokolacje, program turystyczny, opieka i informacja turystyczna pilota, ubezpieczenie, podatek VAT.

Cena nie obejmuje biletów wstępu oraz kosztu miejscowych przewodników (pakiet ok. 30 EUR)