Sprzedaż biletów autokarowych

Kup polisę ONLINE!

 

 

 

S M A K   S Z W E C J I 

 

Dzień

Godzina

Zakres świadczeń

 

Sobota

1400

Wyjazd z Olsztyna

 

1730

Przybycie na Terminal w Gdyni

 

1930

Wypłynięcie promu

 

2000

Kolacja na promie – bufet szwedzki

kaw./herb./sok + piwo i wino bez ograniczeń

 

2130

Dyskoteka/Muzyka na żywo

Niedziela

0600

Śniadanie – bufet szwedzki

 

0745

0800

 

 

Przypłyniecie do Karlskrony

Przejazd na wyspę Olandia  

Całodzienne zwiedzanie Olandii z przewodnikiem (w trakcie zwiedzania przerwa na lunch – we własnym zakresie)

 

 

Zakwaterowanie w Hotelu w Kalmarze

 

2000

Hyttsill – kolacja w Hucie Szkła

 

 

Poniedziałek

 

0900

1000 

 

2000

Nocleg w hotelu

Śniadanie

Całodzienne zwiedzanie Kalmaru i Karlskrony z przewodnikiem (w trakcie zwiedzania przerwa na lunch – we własnym zakresie) 

Odprawa pasażerska

 

2030

Kolacja na promie – bufet szwedzki

kaw./herb./sok + piwo i wino bez ograniczeń

 

2130

Wypłyniecie promu                     

 

2130

Dyskoteka/Muzyka na żywo

 

Wtorek

0800

Śniadanie – bufet szwedzki         

 

0900

Przypłyniecie do Gdyni

 

1230

 

Przyjazd do Olsztyna

 

 

Cena: 1 299 zł/os.(przy grupie 40 os.)

Cena: 1 360 zł/os.(przy grupie 35 os.)

 

Cena zawiera:  przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, video) na trasie Olsztyn – Gdynia – Olsztyn, prom na trasie Gdynia – Karlskrona – Gdynia, 2 kolacje i 2 śniadania na promie, 1 kolację i 1 śniadanie w hotelu w Kalmarze, 2 noclegi na promie (kabiny 2 os. wewnętrzne comfort class), 1 nocleg w hotelu w Kalmarze (pokoje 2 osobowe z łazienką), 1 – dniową wycieczkę Kalmar i Karlskrona  z przewodnikiem, 1 – dniową wycieczkę po Olandii z przewodnikiem, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, kawę i herbatę  w autokarze, podatek Vat.

 

Uwaga !

Termin  wycieczki do uzgodnienia z naszym biurem.

 

WYSPA  OLANDIA

 

Druga co do wielkości wyspa na Bałtyku, zwana wyspą wiatrów i słońca. Południowa cześć to obszary stepowe, wpisane na listę UNESCO.

Wizytę na wyspie rozpoczynamy od wjechania na biegnący przez całą długość wyspy wapienny grzbiet skalny, po którym biegnie główna droga z południa na północ. Jadąc nią można co chwilę podziwiać widoki na Cieśninę Kalmarską  i stały ląd po drugiej stronie.

Na wysokości Färjestaden dostrzegamy pierwsze wiatraki, symbol Olandii. Mijamy m.in. największy na wyspie wiatrak typu koźlak. W niemal każdej mijanej miejscowości możemy tez podziwiać stare średniowieczne kościoły, budowane z kamienia i bielone wapnem.

Za Skogsby wjeżdżamy na teren południowej Olandii, obszar wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zaczynają otwierać się przed nami słynne olandzkie stepy (Alvaret) - łąki i pastwiska porośnięte niską roślinnością i krzakami jałowca, z bardzo cienką warstwą gleby na skałach wapiennych, które często widać na powierzchni. Pierwszy przystanek robimy za Resmo przy stojących tu kilku zabytkowych wiatrakach - koźlakach i kurhanach z epoki brązu. Możemy zajrzeć do wnętrza wiatraków i zobaczyć, jak dawniej wykorzystywano siłę wiatru do mielenia zboża. Przy okazji rozpościera się przed nami widok na cieśninę i step.

Startując w dalszą drogę z Resmo przecinamy stepy Alvaret i docieramy do rzadziej odwiedzanego przez turystów wschodniego wybrzeża wyspy. Zatrzymujemy się przy kościele w Sandby i zaglądamy na cmentarz, gdzie stoją jedne z najładniejszych kamieni runicznych na Olandii, wzniesione ok 1000 lat temu, w których tekst łączy się z mitologicznymi rysunkami. Z pomocą przewodnika próbujemy odczytać runy i dowiadujemy się więcej o skandynawskich bogach, wyprawach i osiągnięciach wikingów.

Ruszamy dalej wracając inną drogą do Färjestaden, największej miejscowości na wyspie, z kilkoma restauracjami, dużym centrum handlowym i portem jachtowym z widokiem na Most Olandzki.

Wjeżdżamy ponownie na most i wracamy na ląd stały oglądając sylwetkę Kalmaru od strony wody, z wieżami zamku, katedry i wieży ciśnień.

 

 

KARLSKRONA  I  KALMAR

 

Poznajcie malownicze krajobrazy Szwecji oraz niezwykłą przeszłość dwóch historycznych miast:  Karlskrony i Kalmaru. Zainspirujcie się unikatowymi zabytkami, pięknem przyrody oraz fascynującą szwedzką kulturą.

 

Całodzienna autokarowa wycieczka z przewodnikiem po dwóch najciekawszych miastach południowo-wschodniej Szwecji. W trakcie wycieczki poznajemy m. in.:

  • Karlskronę – miasto na 33 wyspach, założone z rozkazu króla Karola XI w 1680 r., do dziś główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Zabytkowa zabudowa Karlskrony została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  • Muzeum Marynarki Wojennej (Muzeum Morskie) z autentycznymi okrętami podwodnymi, wystawą figur dziobowych,  tunelem podwodnym, fantastyczną kolekcją modeli okrętów, broni i artylerii okrętowej (możliwość wzięcia udziału w bitwie morskiej!).
  • Kalmar, w średniowieczu trzecie co do wielkości miasto w Szwecji, z zachowanym renesansowym zamkiem na wyspie, drewnianą starówką i monumentalną katedrą z XVII wieku.
  • Ponad 6-kilometrowy most na Olandię z 1972 r. (niegdyś najdłuższy most w Europie) ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską.
  • Krajobrazy prowincji Blekinge i Småland, czyli Szwecja w pigułce.

W autokarze dzięki przewodnikowi można dowiedzieć się więcej o Szwecji i Szwedach, posłuchać szwedzkiej muzyki a nawet wziąć udział w konkursach. Dodatkową atrakcją są wliczone w cenę widoki za oknem autobusu.

Uwaga !

Program zwiedzania jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

 

Dodatkowo na bilet wstępu do muzeum należy przeznaczyć około 40 zł /os., na lunch           w czasie wolnym (ok. 80-120 SEK).